کتاب پر فروش هفته


.
دسته: آرشیو
منتشر شده در 25 خرداد 1393 بازدید: 14931
پرینت

کتاب توسعه گردشگری کشورهای اسلامی تالیف دکتر فرید جواهر زاده و محمد رحیمی خوش منتشر شد. توسعه گردشگری کشورهای اسلامی در هشت فصل ابتدا به معرفی کشورهای اسلامی سازمان کنفرانس اسلامی (OIC) و تهدیدهایی که گردشگری جهان اسلام با آن روبه‌روست، می‌پردازد


کتاب «توسعه گردشگری کشورهای اسلامی» با تلاش دکتر فرید جواهرزاده و محمد رحیمی‌خوش گردآوری شده است.
در فصول ابتدایی این کتاب به تاریخچه تمدن‌های اسلامی و توسعه صنعت گردشگری پرداخته شده و جهانگردان و گردشگران اسلامی و غربی را معرفی می‌کند.
اهداف اسلام در صنعت گردشگری، نقاط قوت و پتانسیل‌های موجود در زمینه عملیاتی‌کردن آرزوهای اسلامی در راه‌ رسیدن به توریسم پایدار، بحث دیگری است که در فصل سوم این کتاب به آن پرداخته شده است.
در بخش‌هایی از این کتاب با نگاهی به آخرین تحرکات گردشگری به گردشگری در کشورهای اسلامی از جمله ایران، مالزی و چند کشور اسلامی دیگر پرداخته و چند مقصد برتر گردشگری حلال از نگاه منابع جهانی را معرفی کرده است.
انواع و اثرات صنعت گردشگری و جهانگردان، توضیحات جالبی درباره گردشگری در معرفی گردشگری فرهنگی، مجازی یا الکترونیکی، گردشگری روستایی و سفرهای حادثه‌جویی ذکر شده و در آن به افرادی اشاره شده است که برای انجام سفرهای مخاطره‌آمیز وحادثه‌جویانه دست به چه کارهایی می‌زنند. استراتژی‌های مختلف توسعه اقتصادی، جهانگردی و بازاریابی و اینکه چه اجزا و موانعی بر سر راه توسعه اقتصادی وجود دارد، از موضوعاتی است که در فصل توسعه اقتصادی و بازاریابی به آن اشاره شده است.
در فصل ششم، یکی از رویکردهای سال‌های گذشته کشور معرفی شده و به شرح اقتصاد مقاومتی تحت عنوان جایگاه گردشگری در اقتصاد مقاومتی و نقش بخش‌های مختلف برای توسعه این موضوع پرداخته است.
در فصول پایانی این کتاب موانع توسعه گردشگری در کشورهای اسلامی با رویکرد مشکلات موجود در ایران و جایگاه سازمان کنفرانس اسلامی در این زمینه و دیگر موانع فرهنگ اجتماعی موجود بررسی و یک سری راهکار برای رفع این موانع معرفی شده است.

طراحی سایت توسط پارسیان